top of page

Історія нашої школи

Школа – це той осередок суспільства, який ніколи не старіє. Тут постійний гамір дітей, тут кипить життя, тут вирує творчість. Такою молодою є й наша загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1, що затишно влаштувалася на південно-східній частині Димитрова.

 

Вона має давню історію, яка бере свій початок у далекому 1924 році. Наша вдячна пам'ять зберігає імена перших учителів Ф.Є. Довгаля, О.І. Богаєвського, О.С. Єрьоменко, З.Г. Степанової, М.І. Антонюк.

 

З 1959 року це була вже школа-інтернат, з 1972 – середня школа № 28, а з 1992 – № 1. До 1975 року школа була україномовною, потім їй надали статус російськомовної. Лише з прийняттям Україною незалежності на серпневій нараді 1993 року було вирішено: жити українській школі.

 

Багато гарних спогадів залишив по собі Мащенко Ілля Матвійович, колишній директор, 58 років свого життя віддав школі.

 

З 1987 року керманичем ЗОШ № 1 стала Моголівець Наталія Олексіївна – мудра і тактовна, тонкий дипломат і прекрасний організатор, талановита людина. Піклувалася, щоб навчально-виховний процес у школі проходив на рівні вимог сучасної педагогіки і практики.

 

Із вересня 2008 по серпень 2010 року директором школи була Ворона Наталія Володимирівна. Вона є прикладом унікальної поєднаності методичної майстерності, ґрунтовної вчительської підготовки, сумлінності й відповідальності в праці та високої душі, щонайкращих особистих якосте, великого доброго серця, залюбленості у світ, у дітей, у рідне слово.

 

Із вересня 2010 року  по  серпень 2019 року директором була Бондар Олена Юріївна. Самоаналіз, критичний погляд на зроблене, гостре відчуття вимог – запорука її професіоналізму.

 

У 2011 році ЗОШ № 1 прийняла у своєму обійсті педагогічний та учнівський колектив вечірньої загальноосвітньої школи.

 

Із жовтня 2019 року навчальними закладом керує Лебедь Олена Валеріївна. Сьогодні керівник навчального  закладу – це економіст, юрист, маркетолог, pr - менеджер, фахівець з кадрів, і, звичайно, педагог, психолог, соціолог. Саме такою є Олена Валеріївна. Людина мудра, порядна і надзвичайно відповідальна.Завдяки їй в навчальному закладі створено атмосферу діловитості, співдружності та співробітництва.

 

 

Пріоритетом у роботі педагогічного колективу є гуманізація навчання. Завдання вчителя на сучасному етапі розвитку школи полягає у створенні умов для реалізації творчого потенціалу кожної дитини, формування особистості освіченої, цивілізованої, здатної самостійно приймати рішення. Сьогодні педагоги нашої школи чітко усвідомлюють свою відповідальність перед майбутнім, бо саме від того, яких громадян ми сформуємо, залежить доля нашої Батьківщини.

 

У школі навчається 606 учнів. Для якісного навчання створені всі умови. Працюють навчальні кабінети. Для змістовної організації дозвілля, розвитку творчих здібностей учнів працюють гуртки, факультативи.

 

За роки існування школа випустила 109 медалістів.

 

Згадуючи історію школи, ми пишаємося випускникгато з них стали вченими, серед них Сліпенко А.К. – викладач Донецького національного університету, кандидат фізико-математичних наук; Ботвінов Л.Т. – завідувач кафедрою Хабаровського інституту народного господарства; Марченко В.С. – фізик-ядерник, Павленко В.С. – генерал армії, ракетник.

 

Із стін нашої школи школи вийшли майбутні полковники Дубинець П.О., Могильний І.С., Довганюк М.Ф., Кириченко Я.З.

 

Живою пам’яткою про випускників, загиблих у роки війни, є березовий сквер, у якому висаджено 60 берізок, що стрімко свої білокорі крони до неба. Більше 25 років з любов’ю вихованці школи доглядають цей сквер.

 

Серед випускників школи народна артистка України Н.К. Копержинська, золотий чемпіон Олімпійських ігор Козлов В.Є., уславлені шахтарі Запорожченко Ф.А., Безпалий Д.П., Зоренко М.А., Хованський М.О., Гнілов І.Г., Ємець А.І.

 

Особливою гордістю школи є випускник 2011 року, переможець Всеукраїнської олімпіади з історії, член клубу «Найрозумніший», золотий медаліст Кубай Данило.

 

Школа пишається переможцями Міжнародних танцювальних конкурсів: Клименко Катериною, Пігоцьким Олексієм та Пігоцьким Микитою, Рикаловим Дмитром.

 

Педагогічний колектив не зупиняється на досягнутому. Ведеться постійна творча робота щодо підтримання авторитету школи. Кожен учитель пам’ятає, що найголовніше в житті - навчити дітей бути відповідальними за свою долю, долю рідної країни, цінувати дорогоцінний скарб, назва якому – життя, за всіх обставин залишатися людьми, вірити в розумне, добре, вічне.

bottom of page